Fatma İnci Gül

2 Eylül 1983 yılında Adana'da doğdu. İlk, orta öğrenimini Adana’da tamamladı. ÇEP Anadolu İletişim Meslek Lisesi'nde 2002 yılında mezun oldu.
Hürriyet Gazetesi’nde sayfa sekreterliğinde 2001-2002 döneminde staj yaptı. 2001 yılında Hürriyet Gazetesi Adana Temsilcisi Sinan Tanyıldız’ın dikkatini üzerine çekmiş ve Sinan Tanyıldız, “Halkla İlişkiler Nedir” adlı kitabı hediye etmiş. Çok iyi bir halkla ilişkiler uzmanı olabileceğini söylemiş ve yol göstermiş.
Ancak kendisinin hedefinde iyi bir gazeteci olmak vardı.
Hatta bunun için liseyi bitirdikten sonra üniversiteye 2 yıl kaydını yaptırmadı ve çeşitli medya kuruluşlarında çalıştı.
Hele ki kış aylarında haberden habere koştururken, çoğu zaman dizlerine kadar suya girmek zorunda kalırdı.
Henüz 17 yaşında iken Çukurova Merhaba Gazetesinin Haber Müdürlüğü görevini yürüttü.
Daha sonra ailesiyle Mersin’e yerleşti. Hürriyet Gazetesi’nin eski Bölge Temsilcisi Oğuz Topaçoğlu’nun tavsiyesi ile Ahmet Ünal ve Hamide Ünal’ın sahibi olduğu Mersin TV’de çalıştı.
Televizyonculukla ilgili hemen hemen her şeyi Mersin TV'de öğrendi.
Artık üniversite okumanın zamanı gelmişti.
İletişim Meslek Lisesi mezunu olduğu için direkt dikey geçişle Çukurova Üniversitesi Radyo ve TV Yayımcılığı Bölümü’ne girdi. 
Üniversitede okurken de çalışma hayatına devam etti.
Sabahları derslere giriyor, öğleden sonraları ise yerel bir gazetede sayfa sekreterliğinde çalışıyordu.
2003 yılında Mersin TV'de tanıştığı sunuculuk yapan Erkan Zambak’ın, Bursa'da yayın hayatına girdirdiği gemlik.net te köşe yazmaya başladı.
Ve köşe yazıları büyük beğeni topladı.
2006 yılında üniversiteden mezun olduktan sonra 2007 yılında Kent TV ve Gazetesi’nde çalıştı. Köşe yazılarına Kent Gazetesi’nde de devam etti. Birçok yazısı gazete yayın yönetmeni tarafından manşete taşındı.
2010 yılında Adana'nın bir zamanlar en çok okunan gazetede, köşe yazarlığı, sayfa sekreterliği ve muhabirlik yaptı.
“İnci Gül'le Kahve Bahane” adlı röportaj köşesiyle, 11 Nisan 2011’de Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker ve Adana’nın, Türkiye’nin tanınmış birçok kişiyle röportaj yaptı.
2012 yılında Çukurova Press Gazetesi tarafından teklif edilen Genel Yayın Yönetmenliği görevine olumlu yanıt verdi ve yine başarılı haber ve röportajlara bu gazetede de imza attı. 
İstanbul’dan aldığı iyi bir teklifi değerlendirdi. İstanbul’da birçok büyük televizyonlara yapımcılık üstlenen bir şirkette işe başladı. Ancak bazı ailevi nedenler nedeniyle tekrar Adana’ya döndü.
Mersin Gazeteciler Cemiyeti ile 7-11 Mayıs 2012 tarihleri arasında KKTC’deki Yakın Doğu Üniversitesi’nin Tanıtım Günlerine katıldı. Kıbrıs’ta kaldığı 5 günlük süre içerisinde, yıllar önce rahmetli Sinan Tanyıldız’ın aslında keşfettiği iyi bir halkla ilişkiler uzmanlığı becerisiyle Yakın Doğu Üniversitesi Sahibi Suat İrfan Günsel, Mütevelli Heyeti Asbaşkanı Adem Aköl ve birçok yöneticisiyle iyi iletişim kurdu. Adana’ya döndükten sonra Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Bölümü’ne yatay geçiş ile kaydoldu.
Kısa bir süre işsiz kaldıktan sonra 10 Ocak 2014’te Çalışan Gazeteciler Günü'nde Adana'da günlük olarak yayın yapan Gazette Gazetesi'ni hayata geçirdi. Her gün tirajını artırarak yayın hayatını sürdüren Gazette Gazetesi, kısa zamanda Adanalının gazetesi olmayı başardı. Şu sıralar ise dijitale ağırlık vererek, Gazette TV’ye iyi bir ivme kazandırmayı hedefliyor.
2023'ün Haziran ayında Gazette Gazetesi'nin baskısını durdurarak, Adana'da Dijital Gazeteciliğin öncüsü

GAZETTE.COM.TR

  İmtiyaz Sahibi olarak yayıncılık hayatına devam etmektedir. 2019 yılında başladığı Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun oldu.
23 Aralık 2015 tarihinde Türkiye’nin önde gelen emlak sitelerinden kadıncaemlak.com da başarı hikayesini anlattı.
28 Aralık 2015 tarihinde Türkiye İş Bankası desteğinde Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler, Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticiler Vakfı’nın özel konuğu olarak Samsun’da “Kadın Girişimin Başarı Aktrisleri” konferansı kapsamında Samsunlu Kadın girişimcilere başarı hikayesini anlattı.
2019 yılında ÇEP Anadolu Meslek Lisesinde, genç iletişimcilere gazetecilik hakkında konferans verdi.TV PROGRAMLARI
2024 - Halen Kritik Masa (Gazette TV - Siyaset- Haber Programı)
2024- Halen Politika Kulisi (Radyo Efebey - Gazette TV)
2021 - Halen İnci Gül ile Biz Bize (Gazette TV-Haber Aktüel Programı)
2018 - İnci Gül ile Kuantum (Metro TV- Haber Aktüel Programı)
2017 - İnci Gül ile Gündem (Metro TV- Haber Aktüel Programı)
2011 - Kent Gündemi (Kanal A-Haber Tartışma Programı)

ÖDÜLLER
2007 Altın Koza Film Festivali TV Haber Başarı Ödülü
2008 Altın Koza Film Festivali TV Haber Başarı Ödülü
2010 Altın Koza Film Festivali Röportaj Başarı Ödülü
2012 Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Basın Yarışması "Kürt Aydını" Röportajı Başarı Ödülü
2018 - Pembe Radyo (Başarı Ödülü)
2020 Konrad Adenauer Stiftung-Gazette işbirliğinde düzenlenen "Kadın Girişimciliğinde Yol Haritaları" Eğitim Programında Teşekkür Belgesi  

SERTİFİKALAR
2012 Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (Yerel Gazetecilikte Meslek İçi Eğitim Semineri)
2014 REİKİ Master Teacher Training
2019 Nail Art Eğitimi
2020 Phibrows Academy Turkey (Microblading Kaş Tasarımı Eğitimi)
2020 Phibrows Academy Turkey (Dudak Renklendirme)
2020 Phibrows Academy Turkey (Kirpik Lifting) 
2020 Milli Eğitim Bakanlığı Usta Öğreticilik Belgesi